EXQI Sport in digitaal basisaanbod Telenet en Belgacom
Geplaatst door dtvfan op 5 september 2008
De televisiegroep Alfacam heeft een akkoord met Belgacom en Telenet op zak voor de distributie van zijn zender Exqi Sport. Beide operatoren nemen de sportzender op in hun digitale basispakket. De onderhandelingen met Telenet over de analoge distributie zijn nog aan de gang.
De uitzendingen van Exqi Sport, waaronder livewedstrijden en samenvattingen van het Belgisch tweedeklassevoetbal (Exqi League), konden totnogtoe enkel bekeken worden door de digitale klanten van Coditel en enkel de HD-klanten van iNDi en Belgacom TV. Het
akkoord met Telenet en Belgacom betekent een verveelvoudiging van het bereik van de sportzender. Telenet telt 479.000 digitale kijkers, Belgacom TV 391.460 abonnees.
Voor een groot deel van Vlaanderen, de 1,2 miljoen analoge kijkers van Telenet, blijft Exqi Sport echter doodgeboren letter. Over de analoge distributie zijn de twee beursgenoteerde partijen nog in gesprek. Ook de onderhandelingen met potentiële commerciële partners voor de Exqi League zijn nog aan de gang. Alfacam maakte zich bij de lancering van het project sterk alle productie- en regiekosten van het voetbal te kunnen dekken met advertentie-inkomsten.
Wanneer de zender precies beschikbaar is, is nog niet bekend.
Bron : De Tijd + eigen berichtgeving
Video-cast is de interactieve dienst van Vitaya en Vitaliteit, waarmee u zowel recente als programma's van vroeger kan (her)bekijken. Naast eigen producties van Vitaya en Vitaliteit zijn er bovendien enkele buitenlandse series en programma's te (her)bekijken. De programma's en series die u momenteel kan (her)bekijken, kan u ontdekken op onderstaande link. Video-cast is beschikbaar via Belgacom TV en Telenet Digital TV.